Najważniejsze wydarzenia:

 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

O mnie

DJ Twister sztuką miksowania muzyki zajmuje się już od ok. 15 lat, imprezy gra od około dwunastu. Do zostania DJ’em zainspirowały go skrecze ubarwiające nagrania rapowe, których słuchał na początku lat 90’tych.

Zaczynając od skreczowania przy użyciu własnoręcznie to tego celu przerobionego gramofonu, dzięki talentowi i chęci do pracy wkrótce zaczął pojawiać się za adapterami na szczecińskich imprezach Hip-Hop’owych, które rozkręcał wraz z DJ’em Sebą. Do jego ulubionych gatunków muzycznych zaliczyć można praktycznie wszystkie rodzaje „czarnej muzyki” – Hip-Hop, funk, soul, R&B, klasyczne disco, reggae, dancehall, oprócz tego broken beat, jazz i odschoolowe electro. Od początku swojej działalności zagrał niezliczoną wręcz ilość różnorodnych imprez niemal w całym kraju.

DJ Twister rozgrzewał publikę m.in. przed Das Efx, Jeru The Damaja, Dj’em Tomkk’iem, Killa Kellą, Defari’em, Cappadonną, Afu-Rą, Dj’em Hype, Mr. Thingiem… Należy dodać, że grał też podczas eliminacji do prestiżowej imprezy breakdancowej – Battle Of The Year East Europe w Szczecinie (kilkukrotnie) i dwukrotnie na Battle of The East Germany w Bautzen. Należy tu wspomnieć, że nie był to jedyny zagraniczny występ DJ’a Twistera – Kilkukrotnie kręcił płytami u naszych południowych sąsiadów na Słowacji i w Czechach, gdzie był w składzie jury na mistrzostwach DMC w Pradze. W Niemczech, oprócz Bautzen odwiedzał takie miasta jak Rostock, Greifswald, a wraz z grupą Łona i Webber dwukrotnie odwiedził Londyn. Od roku 1996 Dj Twister wchodził w skład szczecińskiego zespołu Snuz (później Esenuzet), z którym wydał dwie płyty: „Razem” (1999) i „Towar to sprawdzony, maksymalnie czysty” (2000). Udzielał się też często dogrywając swoje skreczowane ścieżki na płyty wykonawców takich jak min.: Łona, Projektanci, Eldo, O.S.T.R., Wiele C.T., Dizkret-Praktik, Noon, 247, Eis, P.M.M., Metro… Brał również udział w projektach jazzowo-turntablistycznych, które odbywały się w klubie Tygmont w Warszawie.

DJ Twister zajmuje się również nagrywaniem mikstejpów. Trzy pierwsze, stricte Hip-Hop’owe to „Turbulencja 1”, „Rotacja kontrolowana” i „Stereomania”. Dwa najnowsze, zawierające muzykę przeznaczoną dla b-boyów i miłośników starszych, funkowych brzmień, noszą tytuły: „DJ Twister On The Breaks. The B-Boy Sounds” oraz „It’s About The Party”. Spod ręki Twistera wyszło też kilka imprezowych remiksow, wytłoczonych póżniej na winylach. Są to „blendy” kawałków : „Friko” Grammatika i „Rozmowy” Łony na składance „Konkret Blendz” i remiksy „Here Comes The Hotstepper” Ini Kamoze i „Dancehall Queen” Beenie Man’a na winylowej kompilacji „Play That Blend”. W październiku 2008 i lipcu 2009 r. ukazały się winylowe Ep’ki zawierające remiksy/mashupy Dj’a Twistera pod tytułem „Bangers On The Breaks” Vol. 1 i Vol. 2. Są to produkcje zawierające połączenie funkowych pętli i break’ów perkusyjnych z acapellami hip-hopowymi i r&b. Płyty przekroczyły granice i oprócz winylowego lokalnego rynku dostępne są również w wielu sklepach w Anglii, Niemczech, USA, Japonii, Francji.

Mocno energetyczne sety imprezowe DJ’a Twistera składają się z mieszanki dobrych, soczystych, różnorodnych stylowo kawałków (nowych szlagierów i tych trochę starszych), ubarwianych własnymi imprezowymi break’ami i ciekawymi „blendami”. Tą energetyczną mieszankę Twister okrasza często skreczami, DJ’skimi trikami i beat jugglingiem.

Imprezy


ARCHIWUM IMPREZ